Traktatas apie pupelių gliaudymą

Traktatas apie pupelių gliaudymą
Leidykla: Mintis
Prekės kodas: ISBN 978-5-417-00991-4
Ar turime: Sandėlyje
Kaina: €11.30
Kiekis:  Į krepšelį

 

„Traktatas apie pupelių gliaudymą“ – tai metafizinis romanas apie XX amžiaus žmogų, išgyvenusį ir didelius lūkesčius, ir dar didesnius praradimus.   

 

Pas vienišą žmogų užeina paslaptingas vyriškis, norįs nusipirkti pupelių. Bet jos dar neišgliaudytos, tad atvykėlis ir šeimininkas susėda jų lukštenti ir prasideda pasakojimas...

 

Veslavas Mislivskis (Wiesław Myśliwski, g. 1932) yra vienas žymiausių šiuolaikinis lenkų rašytojas, prozininkas ir dramaturgas. Jis yra ir vienintelis du kartus apdovanotas prestižiniu Lenkijoje NIKE literatūriniu prizu 1997 m. – už romaną „Horizontas“ ir 2007 m. – už romaną „Traktatas apie pupelių gliaudymą“.


Trumpa ištrauka:

Ar meilė reikalauja kartu kentėti? Man svarbu tai, kad jos būtį jutau kaip savo būtį. Klausiate, pone, ką tai reiškia? Tai, kad lyg visą kieno būties naštą trokštumėt užsikrauti ant savęs. Lyg trokštumėt tą kažką apskritai išlaisvinti iš būties būtinumo. Lyg trokštumėt už tą kažką numirti, kad jam netektų patirti savo mirties. O tai kas kita nei kentėjimas kartu, kaip jis apskritai suprantamas. Turėdamas vien tokią, nors ir įsivaizduojamą galimybę jaučiau, kad  man vėl norisi gyventi. Sakote, pone, kad tai neįmanoma. Įmanoma, neįmanoma. Tad kas tuomet gali būti meilės matas? Kad tą nieko nereiškiantį žodį jūs ir aš vienodai suvoktume? Pagal ką turėtume ją jausti? Pagal kūno geismą? Kūnas prieina savo ribą, ir daug, daug anksčiau, nei ateis mirtis.

Knygos informacija
Autorius Wiesław Myśliwski
Puslapiai 400
Leidykla Mintis
Išleista 2009
Vertėjas Kazys Uscila
Viršelis Kietas
ISBN kodas 978-5-417-00991-4

Rašyti atsiliepimą

Jūsų vardas:


Jūsų atsiliepimas: Pastaba: HTML nesiverčia!

Įvertinimas: Blogas            Geras

Į žemiau esantį laukelį įveskite patikros kodą: