Marksizmas ir šuolis į laisvės karalystę. Komunizmo utopijos istorija

Marksizmas ir šuolis į laisvės karalystę. Komunizmo utopijos istorija
Leidykla: Mintis
Prekės kodas: ISBN 5-417-00881-8
Ar turime: Sandėlyje
Kaina: €13.32
Kiekis:  Į krepšelį

 

Šiuo veikalu prof. A. Walicki, jo paties žodžiais, norėjo suvesti sąskaitas su Marxo komunizmu pasaulio mastu ir atskirai Lenkijos atveju. Nagrinėdamas marksistinę laisvės teoriją - laisvės karalystę - autorius aprėpia visą marksizmo, kaip komunizmo, istoriją. Dabar, Rytų ir tarybiniam komunizmui virtus griuvėsiais, autorius vertina komunizmą kaip susikompromitavusią ideologiją, o marksistinio komunizmo galą laiko istorinės reikšmės įvykiu visam pasauliui.

Šis veikalas kritikų vertinamas kaip vienas iš išsamiausių bandymų apžvelgti komunistinių idėjų raidą bei pastangų įgyvendinti komunistinę utopiją padarinius istorijai ir milijonų žmonių likimams. 

Andrzej Walicki (1930) - filosofas, Lenkijos MA Filosofijos ir sociologijos instituto, JAV Notre Dame universiteto profesorius, Lenkijos Mokslų akademijos narys. 

Pagrindinė A. Walickio veiklos sritis - filosofijos ir visuomeninės minties istorija.


 

Trumpa ištrauka:

Šios knygos tikslas yra detali Marxo-Engelso laisvės koncepcijos rekonstrukcija. Čia siekiama įrodyti, kad kaip tik tam tikra laisvės koncepcija sudaro komunistinės ateities visuomenės vizijos pagrindą; atskleisti komunistinės utopijos istoriją marksistinėje, o drauge marksistinėje-lenininėje mintyje ir pagaliau išsiaiškinti, kaip komunistinės visos žmonijos išvadavimo koncepcijos vidinė logika padarė marksizmą totalitarinės praktikos pagrindu. 

Knygos informacija
Autorius Andrzej Walicki
Puslapiai 666
Leidykla Mintis
Išleista 2005
Vertėjas Kazys Uscila
Viršelis Kietas
ISBN kodas 5-417-00881-8

Rašyti atsiliepimą

Jūsų vardas:


Jūsų atsiliepimas: Pastaba: HTML nesiverčia!

Įvertinimas: Blogas            Geras

Į žemiau esantį laukelį įveskite patikros kodą: